Naši studenti

Mgr. Vlad Moldovan, MBA  - fotografie
Mgr. Vlad Moldovan, MBA
Regulatory Compliance Consultant, Honeywell, spol. s.r.o.

„Receiving my MBA from the University of St. Francis in collaboration with the Brno University of Technology gave me the necessary tools and mindset to operate in the business world with confidence.”

Ing. Anton Morozov, MBA  - fotografie
Ing. Anton Morozov, MBA
Area Manager, KSK Precise Motion, a.s.

„Je to velké dobrodružství a velká výzva, ale ve finále je to obrovský zážitek, který přináší obrovské zkušenosti a neomezený potenciál.”

Mgr. Filip Veselka, MBA  - fotografie
Mgr. Filip Veselka, MBA
Product Manager, ViskoTeepak, s.r.o.

„Studium US-MBA mi pomohlo k rozšíření znalostí, získání nové pozice a postavení v práci, ale také řady nových přátel.”

Ing. Zbyněk Slezák, MBA  - fotografie
Ing. Zbyněk Slezák, MBA
Facility General Manager, PST CLC, a.s.

„Nejlepší způsob, jak předpovědět budoucnost, je vytvořit si ji. US-MBA vám k tomu jednoznačně pomůže.”
Ing. Samuel Polakovič, MBA  - fotografie
Ing. Samuel Polakovič, MBA
Member of Supervisory Board, EUROPARK Bratislava, a.s.

„Štúdium MBA v rámci spolupráce VÚT Brno a University of St. Francis (IL, USA) s medzinárodnou akreditáciou ACBSP splnilo moje očakávania. Bola to správna voľba a dobre strávený čas v príjemnom akademickom prostredí.”
Ing. Jiří Strbačka, MBA  - fotografie
Ing. Jiří Strbačka, MBA
CTO, Borcad Medical a.s.

„První semestr studujete jako samostatná skupina a druhý a třetí semestr již musí Vaše skupina začít spolupracovat s Cohortou jinou, tudíž studium není ani chvíli monotónní. Neustále se obměňuje jak tématikou, tak tím s kým a jak musíte jednat a spolupracovat...
Ing. Mgr. et Mgr. Ludmila Baláková, Ph.D., MBA - fotografie
Ing. Mgr. et Mgr. Ludmila Baláková, Ph.D., MBA
Zástupkyně ředitele pro teoretickou výuku, SOŠ Jana Tiraye Velká Bíteš
“Studium US-MBA má význam pro ty, kteří chtějí mít jak konkrétní manažerský přehled, tak si i rozšířit obzory ve svém oboru, naučit se řešit pracovní úkoly z více úhlů pohledu a najít kreativní řešení tam, kde by je nehledali. V průběhu studia je také jedinečná příležitost...”
Ing. Regina Voříšková, MBA - fotografie
Ing. Regina Voříšková, MBA
TOP management

“Hlavním důvodem proč jsem se pro studium rozhodla, byla bezesporu touha obohatit mé znalosti pro moji profesi, kde bych mohla nabyté vědomosti aplikovat přímo ve vedení společnosti. Postupně jsem totiž zjišťovala, že dělám věci pořád stejně a že by nebylo špatné naučit se je dělat jinak a třeba efektivněji. Studium MBA jsem brala jako příležitost zdokonalit své znalosti a také jako výbornou možnost... ”
Ing. Mgr. Radek Jašíček, MBA - fotografie
Ing. Mgr. Radek Jašíček, MBA
Key Account Manager, Güdel a.s.

“Zhruba polovina programu je vedena přednášejícími z americké univerzity St. Francis v Joliet, kteří jsou špičkami ve svém oboru. V drtivé většině se jedná o zkušené profesionály, kteří již ukončili velmi úspěšnou manažerskou kariéru v korporacích či jako majitelé společností a výuku berou především jako formu dalšího předávání zkušeností. To se odráží i na její formě, která je na jednu stranu náročná...”
Ing. et Ing. Petr Jarchovský, MBA  - fotografie
Ing. et Ing. Petr Jarchovský, MBA
Head of Sales, Siemens Electric Machines s.r.o
“Po absolvování této náročné výuky jsem nabyl přesvědčení, že moje rozhodnutí bylo správné. Pojmy, které jsem do té doby neuměl ani vyslovit, byly najednou samozřejmostí a velmi rychle jsem je dovedl uplatňovat v mém zaměstnání. Na základě mých zkušeností mohu všem zájemcům o kvalitní MBA studium doporučit Fakultu podnikatelskou VUT v Brně. Vaše investice nebude zbytečná.”
Ing. Marek Smolka, MBA - fotografie
Ing. Marek Smolka, MBA
CEO, Výhybkárna a strojírna, a.s., Prostějov

“Samozřejmě jsem měl obavy, jak se dá zvládnout konverzace bez základních znalostí business angličtiny. Uvítal jsem příležitost ještě před zahájením prvního modulu absolvovat krátký přípravný jazykový kurz, který mě intenzivní formou připravil na výuku a současně mi pomohl poznat a navázat kontakty s budoucími kolegy ve skupině.”
Ing. Dominik Pavlů, M.Sc. - fotografie
Ing. Dominik Pavlů, M.Sc.
CEO, EuroArmatury, s.r.o.

“Cesta ke studiu MBA u mě začala již před více než dekádou, kdy jsem měl tehdy ještě jako student gymnázia možnost díky velkorysosti ředitele studia, docenta Mikulce, navštívit několik přednášek MBA studia. Úroveň výuky a zajímavost obsahu přednášek na mě udělaly takový dojem, že jsem o několik let později neváhal začít s MBA jako řádný student...”

Ing. Zdeněk Čížek, MBA - fotografie
Ing. Zdeněk Čížek, MBA
Účetní manažer – vedoucí informační soustavy – Šmeral Brno a.s.
“Dle mého názoru se dobrým manažerem stanete buď dlouholetou praxí ve vedoucí pozici, kdy metodou pokus a omyl postupně potřebné zkušenosti získáte, nebo vám prostě někdo poradí a naučí Vás to. A řekl bych, že i zde má US-MBA na VUT v Brně hodně co nabídnout.”

Pohlaví

Ukazuje se, že z hlediska pohlaví došlo v posledních 7 bězích našeho studia ke zvýšení počtu žen o 4 procentní body. Dokonce ve 4. běhu bylo z celkového počtu 14 posluchačů 5 žen, což je více než 1/3. Můžeme to spojovat s tím, že se postupem času zvyšuje jejich podíl ve vrcholových pozicích.

Věk

Průměrná věková hranice posluchačů se s postupem času trvale snižuje. V dnešní době je to 36 let.

Pozice

Z pohledu pracovních pozic jsou našimi posluchači nejčastěji manažeři na úrovni středního a vrcholového managementu. V kombinaci s různými oblastmi podnikání tvoří obrovskou platformu možností výměny zkušeností a praktických řešení krizových situací.

Země EU

Největší podíl posluchačů tvoří Češi. Je však důležité zdůraznit, že zastoupení zahraničními studenty v našich studiích stále roste. Významnou část tvoří Slováci a také Poláci, kterých je v 7. běhu dokonce celá třetina. V US-MBA studiu však najdeme zastoupení i z Nigérie či Indie.

Sektor


Z výše uvedeného grafu je patrné, že nejvíce zastoupeni jsou jednoznačně posluchači ze strojírenského sektoru, poté následuje sektor služeb, IT a telekomunikace, energetika a vzdělávání, věda, výzkum a veřejný sektor. Je to dáno i obsahovou strukturou studia, které je zaměřeno zejména na "tvrdé" moduly - ekonomiku, marketing a finance.Chcete vědět více o studiu?Kontakty

Fotografie - Ing. Klára Jarchovská
Ing. Klára Jarchovská
Koordinátorka US-MBA studia
Tadeáš Hrabal
Asistent

Máte jakýkoliv dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat a my Vám ho rádi zodpovíme.

Zadáním e-mailové adresy beru na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete ZDE
Logo Vysoké učení technické v Brně
Vysoké učení technické v Brně
Fakulta podnikatelská
Kolejní 2906/4
Brno
612 00
Česká republika
http://www.fbm.vutbr.cz
Logo University of St. Francis
University of St. Francis
Office of the President
500 Wilcox Street
Joliet, Illinois 60435
USA
tel.: 00 800 735 7500
http://www.stfrancis.edu