Zkušenost se studiem MBA - Ing. Marek Smolka, MBA

Ing. Marek Smolka, MBA - fotka
Ing. Marek Smolka, MBA
CEO, Výhybkárna a strojírna, a.s., Prostějov

Záleží Vám na své budoucnosti, investujte do vzdělání a podpořte ji studiem US MBA programu na FP VUT v Brně

„Každý, s kým se v životě potkám, mě v něčem předstihuje. Tak se od něho učím.“

R. W. Emerson

Často jsem si kladl otázku, jak se co nejlépe připravit na situace, se kterými se setkávají vrcholoví manažeři. Kde berou oporu a jistotu pro svá rozhodnutí, kde se dá naučit „něco“, co vám pomůže orientovat se a myslet v širších souvislostech, s přesahem, celostně, říkat tomu můžeme jakkoliv.

Být úspěšný v manažerské funkci není jen o tom mít odborné, v mém případě technické vzdělání, ale získat také znalosti a dovednosti z oblasti manažerského řízení doplněné o základní vědomosti z manažerské ekonomiky, strategického a finančního managementu, atp.

Využil jsem proto nabídky majitele společnosti DT – Výhybkárna a strojírna, a.s. na doplnění vzdělání a vybral si program US MBA studia na Fakultě podnikatelské VUT v Brně. Uvítal jsem především možnost absolvovat výuku modulů vedených profesory z University of St. Francis, kteří mají cenné a dlouholeté praktické zkušenosti ze svého aktivního působení ve vysokých manažerských funkcích. Dalším neopomenutelným benefitem tohoto MBA programu byla možnost zlepšit si jazykové znalosti, protože výuka poloviny modulů probíhá v angličtině. Samozřejmě jsem měl obavy, jak se dá zvládnout konverzace bez základních znalostí business angličtiny. Uvítal jsem příležitost ještě před zahájením prvního modulu absolvovat krátký přípravný jazykový kurz, který mě intenzivní formou připravil na výuku a současně mi pomohl poznat a navázat kontakty s budoucími kolegy ve skupině.

Distanční víkendová forma studia zahrnující tři semestry důkladně prověřila odhodlání, pevnou vůli a schopnost vypořádat se s náročnými úkoly. Intenzivní studium kombinované s povinnostmi v zaměstnání, přípravou a zpracováním striktně termínovaných úkolů byla skutečně velkou výzvou pro každého z nás. Měli jsme možnost, při řešení úloh, aplikovat získané vědomosti přímo na vlastní problémy a učit se tak využívat nabyté poznatky přímo v praxi. MBA program není jen o vlastní výuce, ale také o práci v týmech, o vzájemné podpoře a spolupráci, o nových kontaktech a přátelstvích, která se zrodila v průběhu studia. Zdůraznil bych význam týmového ducha, který stejně jako v praxi tak i zde, sehrává významnou roli. Měl jsem štěstí na partu skvělých spolužáků, kteří vytvořili perfektně fungující tým, takže náročnost a požadavky studia se daly lépe zvládnout.

Ze zkušenosti mohu tento US MBA program doporučit, má kvalitní úroveň a získané vědomosti jsou dobře uplatnitelné v praxi.

Chcete vědět více o studiu?Kontakty

Fotografie - Ing. Klára Jarchovská
Ing. Klára Jarchovská
Koordinátorka US-MBA studia
Tadeáš Hrabal
Asistent

Máte jakýkoliv dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat a my Vám ho rádi zodpovíme.

Zadáním e-mailové adresy beru na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete ZDE
Logo Vysoké učení technické v Brně
Vysoké učení technické v Brně
Fakulta podnikatelská
Kolejní 2906/4
Brno
612 00
Česká republika
http://www.fbm.vutbr.cz
Logo University of St. Francis
University of St. Francis
Office of the President
500 Wilcox Street
Joliet, Illinois 60435
USA
tel.: 00 800 735 7500
http://www.stfrancis.edu