Naši posluchači

Pohlaví

Ukazuje se, že z hlediska pohlaví došlo v posledních 7 bězích našeho studia ke zvýšení počtu žen o 4 procentní body. Dokonce ve 4. běhu bylo z celkového počtu 14 posluchačů 5 žen, což je více než 1/3. Můžeme to spojovat s tím, že se postupem času zvyšuje jejich podíl ve vrcholových pozicích.

Věk

Průměrná věková hranice posluchačů se s postupem času trvale snižuje. V dnešní době je to 36 let.

Pozice

Z pohledu pracovních pozic jsou našimi posluchači nejčastěji manažeři na úrovni středního a vrcholového managementu. V kombinaci s různými oblastmi podnikání tvoří obrovskou platformu možností výměny zkušeností a praktických řešení krizových situací.

Země EU

Největší podíl posluchačů tvoří Češi. Je však důležité zdůraznit, že zastoupení zahraničními studenty v našich studiích stále roste. Významnou část tvoří Slováci a také Poláci, kterých je v 7. běhu dokonce celá třetina. V US-MBA studiu však najdeme zastoupení i z Nigérie či Indie.

Sektor


Z výše uvedeného grafu je patrné, že nejvíce zastoupeni jsou jednoznačně posluchači ze strojírenského sektoru, poté následuje sektor služeb, IT a telekomunikace, energetika a vzdělávání, věda, výzkum a veřejný sektor. Je to dáno i obsahovou strukturou studia, které je zaměřeno zejména na "tvrdé" moduly - ekonomiku, marketing a finance.Chcete vědět více o studiu?Kontakty

Fotografie - Ing. Klára Jarchovská
Ing. Klára Jarchovská
Koordinátorka US-MBA studia
Fotografie - Bc. Kateřina Šichová
Bc. Kateřina Šichová
Asistentka

Máte jakýkoliv dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat a my Vám ho rádi zodpovíme.
Logo Vysoké učení technické v Brně
Vysoké učení technické v Brně
Fakulta podnikatelská
Kolejní 2906/4
Brno
612 00
Česká republika
http://www.fbm.vutbr.cz
Logo University of St. Francis
University of St. Francis
Office of the President
500 Wilcox Street
Joliet, Illinois 60435
USA
tel.: 00 800 735 7500
http://www.stfrancis.eduNaši partneři