Zkušenost se studiem MBA - Ing. et Ing. Petr Jarchovský, MBA

Ing. et Ing. Petr Jarchovský, MBA - fotka
Ing. et Ing. Petr Jarchovský, MBA
Key Account Manager ve společnosti ČKD Blansko Holding, a.s.

Neztrácej zbytečně čas a pusť se do US-MBA studia na FP VUT v Brně

„Nechtěj být člověkem, který je jen úspěšný, ale člověkem, který i za něco stojí.“

Albert Einstein

Už před 5 lety, těsně předtím, než jsem začal studovat US-MBA se mi naskýtala otázka, kam až mě tato příležitost může posunout v mém osobním i profesním životě a zda se taková životní investice vyplatí. V té době, ještě plně uvalen do studijních povinností oboru Elektroenergetiky na FEKT VUT a také Řízení a ekonomiky podniku na FP VUT v Brně, mně hlavou proběhla myšlenka co pak dál, co do budoucna – chtěl bych být úspěšný a zároveň člověkem, co za něco stojí. Proto jsem si po podrobné analýze nabídek vybral ještě další, a to již do praxe zaměřené, US-MBA studium na FP VUT v Brně. Vnímal jsem to jako výzvu.

Začátek studia byl velmi náročný. Sice jsem ještě nebyl zaměstnán na plný úvazek, ale ostatní studijní aktivity mně braly čas velkými sousty. O to více jsem byl zaskočen, když naše první hodiny probíhaly s uznávanými americkými profesory, kteří po nás všech vyžadovali vždy více než maximální výkon, což vidím s odstupem času jako výbornou zkušenost. Pro mne to bylo o to těžší, neboť jsem o tajích ekonomie věděl jen velmi málo a k tomu jsem měl malé zkušenosti z praxe. Přitom celá výuka probíhala v angličtině. Právě moje malá praxe byla i jedním z důvodů, proč jsem se rozhodoval, zda mám na studium US-MBA vlastně nastoupit.

Po absolvování této náročné výuky jsem nabyl přesvědčení, že moje rozhodnutí bylo správné. Pojmy, které jsem do té doby neuměl ani vyslovit, byly najednou samozřejmostí a velmi rychle jsem je dovedl uplatňovat v mém zaměstnání.

Velmi si cením 45% výuky v angličtině s výbornými a náročnými přednášejícími z USA, což považuji za významnou přidanou hodnotu celého studia. Přednášející z ČR velmi dobře doplňovali své kolegy z USA, čímž byl tvořen pilíř celého studia s vyváženým odborným obsahem. Oceňuji i interaktivní vedení výuky s týmovými i individuálními pracemi, kontrolními testy či prezentacemi, atp. V podstatě výuka zcela jiná než jsme běžně zvyklí na našich vysokých školách.

Významné bylo také propojení výuky s úkoly a esejemi vztahujícími se k firmám, ve kterých jsme pracovali, čímž jsme si vytvořili množství konkrétních použitelných materiálů a poznatků. Tímto směrem se ubíraly i veškeré komentáře a diskuse jak při výuce, tak i mimo ni. Bylo to pro mne velké obohacení. Přece jen zkušenosti těch, kteří již mají kus kariéry za sebou, byly pro mne velkou školou.

V neposlední řadě se jednalo i o neformální stránku studia. Nedocenitelné je portfolio kontaktů, a to i s vyučujícími profesory z USA i ČR. Také náklady na studium nepovažuji za nedostupné, i když jsem ho financoval z vlastních zdrojů. Velmi na mne působila také slavnostní promoční ceremonie včetně taláru se čtvercovou čepicí se všemi vrcholovými představiteli jak americké, tak české univerzity.

Na základě mých zkušeností mohu všem zájemcům o kvalitní MBA studium doporučit Fakultu podnikatelskou VUT v Brně. Vaše investice nebude zbytečná.


Chcete vědět více o studiu?Kontakty

Fotografie - Ing. Klára Jarchovská
Ing. Klára Jarchovská
Koordinátorka US-MBA studia
Fotografie - Kristýna Buťáková
Kristýna Buťáková
Asistentka

Máte jakýkoliv dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat a my Vám ho rádi zodpovíme.

Zadáním e-mailové adresy beru na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací a zásadách ochrany osobních údajů naleznete ZDE
Logo Vysoké učení technické v Brně
Vysoké učení technické v Brně
Fakulta podnikatelská
Kolejní 2906/4
Brno
612 00
Česká republika
http://www.fbm.vutbr.cz
Logo University of St. Francis
University of St. Francis
Office of the President
500 Wilcox Street
Joliet, Illinois 60435
USA
tel.: 00 800 735 7500
http://www.stfrancis.edu